To Są Chiny

Robotyka i automatyka z Chin

Chiński producent automatyki przemysłowej u którego zakupiliśmy maszyny na rynek europejski, zaprosił nas na targi robotyki i automatyki w Shenzhen. Z dumą chwalił się nami jako jego europejskimi kooperantami. Uczestniczyliśmy w kilku panelach dyskusyjnych na temat przyszłości przemysłu i roli automatyki oraz robotyki w usprawnianiu produkcji.

Obecnie automatyka i roboty w przemyśle to istotna gałąź chińskiej gospodarki. Ten przemysł rozwija się w błyskawicznym tempie a rozbudowany łańcuch dostaw części do produkcji robotów i maszyn gwarantuje płynność w produkcji. Industrialne maszyny z Chin cieszą się coraz większym zainteresowaniem polskich i europejskich producentów. Import maszyn z Chin w ostatnim okresie wzrasta z miesiąca na miesiąc. Chińscy producenci oferują szeroki zakres elementów konstrukcyjnych dzięki czemu produkcja i eksploatacja maszyn przebiega bez zastojów.

Oprócz robotów, maszyn CNC zaprezentowane zostały lasery o mocy 20000W. Zapoznaliśmy się z ofertą chińskich producentów automatycznych robotów spawających. Dużym zainteresowaniem cieszyła się oferta giętarek sterowanych komputerowo z automatycznym ramieniem podającym. Inteligentne ramiona potrafiące selekcjonować różne rodzaje materiału i elementów znajdujących się luzem w jednym pojemniku. Maszyny sortujące do warzyw i owoców które rozpoznają wielkość i kolor i na tej podstawie dokonują selekcji produktów. Następnie robot pobierał wybrane elementy i podawał je do dalszej obróbki. Na rynek europejski największym popytem cieszyły się inteligentne systemy automatyzacji magazynów które eliminują błędy czynniku ludzkiego oraz skutecznie obniżają koszty magazynowania.

Zainteresowanych importem automatyki przemysłowej z Chin zapraszamy do współpracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *