To Są Chiny

Nadzorowanie produkcji OEM i ODM w Chinach

Zlecenie produkcji OEM w Chinach i nadzór nad realizacją zlecenia. Original Equipment Manufacturer to wykonanie produktu w standardzie ustalonym przez zamawiającego, który realizuje fabryka w Chinach. Zazwyczaj wprowadzane zmiany do istniejących już produktów wytwarzanych przez chińskiego producenta, to tylko zmiana nazwy i brandingu. Są też bardziej skomplikowane projekty jak zmiana części elementów, podzespołów, zewnętrznego wyglądu. Jeśli zamówiony produkt jest tworzony od podstaw mamy do czynienia z ODM czyli: Original Design Manufacturer.

Zazwyczaj produkcja OEM w Chinach realizowana jest na zlecenie importu na zachód. Zamówienie i realizacja wyprodukowania w Chinach produktu skrojonego pod potrzeby importerów z Polski nie jest dla nas nowością. W większości przypadków fabryki oferują dokonanie zmian, które nie ingerują konfiguracje produktu. Przykładowo zmiana koloru detali lub całości, zmiana języka oznaczeń, logotypów itd. Oczywiście istnieje możliwość zamówienia opakowania odpowiadającego potrzebom importera. To podstawowe zmiany, z którymi nie ma problemu większość chińskich producentów. Te usługi nie wiążą się z dodatkowymi kosztami, jeśli zamówienie jest wystarczająco duże a nasze wymagania nie uwzględniają nieprzeciętnych rozwiązań.

Modyfikacja produktów OEM w Chinach

Aby najlepiej dostosować do wymagań końcowych klientów zamówiny w chińskiej fabryce produkt OEM możemy go modyfikować aby polepszyć jego właściwości lub dokonywać zmian w konstrukcji by zmniejszyć koszt produkcji w chińskiej fabryce.

Przykładowe zmiany:

  • Wymiana baterii na produkt bardziej markowej firmy np. LG, Samsung,
  • wymiana podzespołów, mechaniki
  • wprowadzenie materiałów lepszej jakości
  • konieczność zaprojektowania od nowa konstrukcji tak aby wydłużyć żywotność produktu.
  • Zmiana elektroniki tak aby spełniała europejskie standardy,
  • produkcja inna techniką aby polepszyć trwałość produktu,

Dzięki naszej znajomości języka chińskiego i wieloletniemu doświadczeniu w współpracy z chińskimi  inżynierami, udało się nam z sukcesem wprowadzić na zachodni rynek kilka nowatorskich konstrukcji które były dostępne tylko w ofercie naszych klientów eksportujących je z Chin do Polski.

Produkcja ODM w Chinach – jak przebiega realizacja zlecenia?

Produkcja ODM w Chinach bazuje na projektach produktu nadesłanych przez zamawiającego. W zależności od specyfikacji zamówionego produktu tdo realizacji może być niezbędne nawiązanie współpracy z większą ilością fabryk. Zajmujemy się znalezieniem odpowiedniej fabryki lub fabryk w Chinach, które wykonają poszczególne elementy. Możliwe jest zaangażowanie fabryki, która złożą produkt w jedną całość lub zamówienie go w częściach, które klient złoży w Polsce.

Schemat działania podczas realizacji produkcji ODM w Chinach:

  1. Otrzymujemy projekty elementów lub całego produktuvwraz z dokładną specyfikacją.
  2. Selekcjonujemy odpowiednich producentów do realizacji zlecenia.
  3. Nadzorujemy przebieg produkcji, sprawdzamy jakość elementów z jakich jest wykonany, testujemy wszystko na miejscu przed wysłaniem próbek.
  4. Proces produkcji kontrolowany jest codziennie przez nas i konsultowany z chińskimi inżynierami oraz stroną zamawiającą. Wysyłamy raporty z materiałami foto i video, często transmitujemy połączenie video „na żywo” z fabryki aby zamawiający mógł się poczuć jakby był na miejscu w fabryce.

Pilnujemy, aby producent dostosował się do wszelakich wymagań ze strony zamawiającego. Nanoszone są zmiany i poprawki aż do skutku. Do każdego zamówienia podchodzimy z wielkim zaangażowaniem i realizujemy je tak jakbyśmy osobiście opłacili produkcje na własne zamówienie. Naszym priorytetem jest dostarczenie produktu który jest w 100% zgodny z  projektem i oczekiwaniami zamawiającego.