To Są Chiny

Elementor #2535

Produkcja w Chinach czyli: Armia inżynierów w fabryce świata

Od kilkudziesięciu lat konsumenci z całego świata czerpią korzyści z możliwości zakupu towarów po przystępnych cenach dzięki chińskim producentom.

Z jednej strony to duża konkurencja dla krajowych producentów i doprowadziło do przeniesienia produkcji do Chin. Z drugiej strony dało to tanie produkty konsumentom, którzy cieszą się teraz możliwością zakupu towarów po niskich cenach.

Chiny – przemysłowy gigant

Dzięki globalizacji Chiny wyrosły na główną potęgę gospodarczą. Państwo Środka uległo wielkiej zmianie odkąd chiński  rząd umożliwił handel międzynarodowy. Dzięki temu Chiny połączyły się z globalnym rynkiem

Obecnie Chiny ewoluowały do tego stopnia, że najbardziej renomowane marki na świecie od zlecają produkcję do chińskich fabryk. Jednym z głównych powodów jest niewątpliwie niższy koszt produkcji Chinach.

Korzyści wynikające z outsourcingu produkcji w Chinach

Niższe koszty produkcji.

Współpracując z zakładem produkcyjnym w Chinach, czerpiesz korzyści z obniżenia kosztów produkcji. Tani koszt produkcji zawsze był podstawą chińskiego sektora produkcyjnego.

Dzieje się tak dlatego, że oprócz taniej siły roboczej, Chiny z czasem ewoluowały, tworząc tzw. łańcuch dostaw czyli ekosystem z infrastrukturą i siłą roboczą. Skutkuje to niższymi kosztami produkcji, jak również tańszą wysyłką i magazynowaniem.

Niższe koszty pracy.

Koszt pracy w Chinach może być nawet o połowę niższy niż na rynku krajowym. Ponieważ robocizna jest jednym z głównych wydatków, jakie ponosi firma w przypadku produkcji dowolnego towaru.

Poza tym jedną z głównych przewag chińskich  pracowników, jest nie tylko to, że Chiny mają dużą i sprawną siłę roboczą, a także wykwalifikowanych inżynierów potrzebnych do wytworzenia produktów wysokiej jakości. Obecnie Chiny stawiają na rozwój nowoczesnych technologii co stwarza zapotrzebowanie na wykwalifikowaną kadrę.

 

Według statystyk tylko w 2020 r. na chiński rynek pracy trafiło prawie 1.4 miliona inżynierów co czyni ich światowym liderem. (źródło: www.statista.com)

Większa wydajność w krótszym terminie.

Krajowe fabryki często maja problemy z wypełnieniem kontraktów w wyznaczonym terminie przez ograniczone moce produkcyjne. Ta sytuacja jest niespotykana na rynku chińskim. Po raz kolejny ważną rolę w tym aspekcie odgrywają niskie koszty pracy.

W Chinach bez problemu z dnia na dzień można zatrudnić więcej pracowników, aby ukończyć duże zlecenie, inwestując jednocześnie mniej pieniędzy niż robią to krajowi producenci. Chiński rynek producentów dzięki dostępowi do dużej ilości tanich pracowników i maszyn bez problemu może natychmiastowo zwiekszyć moce produkcyjne. 

Dzięki łańcuchowi dostaw gwarantującemu dostęp do surowców, komponentów i półproduktów Chiny są dobrze przygotowane do błyskawicznego zaspokojenia rosnącego popytu.

Korzyści podatkowe


Podobnie jak wiele krajów, Chiny mają system podatku od wartości dodanej (VAT), który określa zobowiązania podatkowe na podstawie wartości dodanej na każdym etapie produkcji i dystrybucji. Jednak towary wytworzone na eksport są zwolnione z opodatkowania, a rząd chiński zwraca VAT za produkty eksportowane z kraju. 

 

Wszystkich zainteresowanych produkcją w Chinach zapraszamy do współpracy.